Dlouhé 120 minut


Expedice Altiplano: 14 224 km na kole přes 9 zemí Jižní Ameriky

Obrázky, videa a povídání z celé 8 a půl měsíční expedice. Podíváme se i na Galapágy, Velikonoční ostrov a Antarktidu! Spestřením bude naše svatba v Buenos Aires.

                                                                            Leták ke stažení

Japonsko&Korea - do Tokia pod stan

Obrázky, videa a povídání z naší netradiční svatební "cyklocesty" z japonského Sappora do korejského Soulu během níž jsme najeli 5044 km. Naším přechodným domovem se stal stan a to dokonce i v Tokiu!

                                                                                     Leták ke stažení

MadagaskarNáš osudový Madagaskar  (i v 90 minutové verzi)

Povídání o dvou nezapomenutelných cestách na 4. největší ostrov světa s naprosto unikátní faunou i florou a s neméně krásnými malgašskými obyvateli. První cesta byla s batůžkem směrem na jihozápad, ta druhá pro změnu na kolech na sever a východ ostrova.                                                                Leták ke stažení

TransAsiaExpedice TransAsia: Vlakem kolem Asie se skládacími koly

Beseda o dobrodružné cestě vlakem z Prahy do Pekingu a zpět s několika výlety na skládacích kolech. Postupně projedeme Polsko, Litvu, Rusko, Mongolsko, Čínu, Tibet, Nepál, Indii, Irán, Turecko a Balkán, abychom se vrátili zpět domů.                Leták ke stažení

 


Standard  90 minut 


Kolumbie - krásná země se špatnou reputací

Osmimilionová metropole Bogota, druhá největší solná katedrála světa v městečku Zipaquirá, poušť Tatacoa, NP Puracé, vulkán Azúfral, neogotický kostel v Las Lajas a hlavně lidi s obrovským srdcem.

Leták ke stažení

Peru - země Inků a nádherné přírody

Přejezd Peru ze severu na jih, NP Huascarán, hlavní město Lima, obrazce v Nasce, Machu Picchu, bohaté Cusco, plovoucí rákosové ostrovy na jezeře Titicaca a indiánky s typickými buřinkami.

Leták ke stažení

Bolívie - cyklistické harakiri pro fajnšmekry

Nejtvrdší a zároveň nejkrásnější úsek expedice Altiplano. Jezero Titicaca, La Paz, Sucre, stříbrné doly v Potosí, NP Sajama, vulkány, solné pláně a barevné laguny altiplana s nádhernými plameňáky.

Leták ke stažení

Uruguay, Paraguay, Brazílie

Oáza Jižní Ameriky Uruguay, jezuitské misie Paraguaje, co do výkonu největší vodní elektrárna světa Itaipú, vodopády Iguazú, univerzitní Curitiba a nádherné zelené pobřeží mezi Sao Paulem a Riem.

Leták ke stažení 

Patagonie_AntarktidaPatagonie a Antarktida - vítr a led 

Jezerní oblast plná vulkánů a krásných aurekáriových lesů, slavná Pinochetova „Jižní cesta“ Carretera Austral, majestátný Fitz Roy či ledovec Perito Moreno v NP Los Glaciares. Po přejezdu Ohňové země poznáme i nejjižněji položené město světa Ushuaia, odkud odplujeme na jedenáctidenní plavbu na Antarktidu.  Leták ke stažení


 Japonsko na kole

Přes všechny čtyři japonské ostrovy za 58 dní. Přírodně bohaté Hokkaidó, tepající a přelidněné Honshú, 88 poutních chrámů na Shikoku či Kyúshú s krásným Nagasaki s velmi tragickou historií.

                                                                                            Leták ke stažení


JamajkaJamajka ze sedel skládacích kol  

Třetí největší ostrov a největší anglicky mluvící ostrov v Karibiku, země s ohromnou kriminalitou, s nejlepší světovou kávou, s největší koncentrací svatostánků na čtvereční míli, s potomky černošských otroků, s Rastamany, s nekončícím závanem marihuany, se znícím reggae ze všech koutů a všudypřítomnými barevnými pouličními bary vyzdobenými portréty Boba Marleyho.                                                          Leták ke stažení


Velká trojka KaribikuKaribik

Kuba, Dominikánská republika a Jamajka, tři největší karibské ostrovy, tři sousedé a přitom každý naprosto jiný. Něco mají ale přeci jen společné – výborný rum, nejlepší světové doutníky, nádherné pláže, svoji typickou hudbu a obyvatele, kteří se raději baví, než pracují.

                                                                                                                                    Leták ke stažení


Nový Zéland sakra na těžko

Tentokráte vás zavedeme až na daleký Nový Zéland, kam jsme se vydali s malými dětmi a samozřejmě na kolech. 1. ledna 2016 přistál 11ti měsíční Péťa a tříletá Bára spolu s námi v Christchurch, aby ve vozíku za tatínkem dojeli až na nejsevernější bod Nového Zélandu Cape Reinga. Náročnou pouť ukončili po třech měsících a 4010 km v Aucklandu. Zavedeme vás tradičně na mnoho krásných míst a seznámíme s úžasnými "Kiwíky", jak si obyvatelé této ostrovní země říkají. Pokud se náhodou bojíte vycestovat tak daleko s malými dětmi, pak je tato beseda především pro vás :-).                                                                   Leták ke stažení


Austrálie s dítky v zádech                                        

Tříměsíční přejezd krásného, ale i drsného rudého kontinentu s dětmi na kolech. Během 4449 kilometrů jsme si prohlédli kromě nádherné Západní Austrálie i další čtyři australské státy včetně Tasmánie. Hlavním domovem nám byl opět stan. Tentokrát jsme se však mohli opřít o čerstvě nabyté zkušenosti z předešlé cesty a lépe vyladit a především zeštíhlit výbavu. Povyprávíme o tom, jak si děti oblíbily klokany, koaly a papoušky, jak jsme všichni společně zvládali úmorná vedra a velké výkyvy teplot vůbec, o obrovských vzdálenostech, častém nedostatku vody a také o úžasných nápomocných Australanech, kteří nám cestu mnohdy velice zpříjemnili.                         Leták ke stažení


Salvador, Guatemala, Mexiko, Belize

Na malý okruh čtyřmi státy Střední Ameriky jsme se vydali opět se svými malými dětmi, na kolech a tradičně na těžko, tedy se vším potřebným ke kočovnému životu v brašnách na nosičích kol. Obě děti tentokrát seděly v sedačkách za námi a společně jsme poznávali nejen zajímavé pozůstatky mayských kultur, zdejší floru a faunu, nádherná pobřeží či drsné hory, ale především běžný život místních lidí se všemi klady i zápory. Dvouměsíční rodinná cyklistická pouť, pro někoho možná nebezpečnou, ale zato velmi zajímavou oblastí, nakonec měřila 3471 km.

Leták ke stažení


Filipíny - po Visajských ostrovech s dětmi na kolech                        nové

Nepoznaný kout světa, horko těžko vybojovaný měsíc volna ve škole i v zaměstnání, poprvé se čtyřmi koly v letadle a především další nádherné exotické Vánoce i Silvestr v exotice. Visajské ostrovy tvoří centrální část Filipín a jejich centrem je ostrov Cebu se stejnojmenným druhým největším městem země. Tam naše vánoční odysea začínala i končila. Podíváme se ale také na ostrov Bohol s úžasnými Čokoládovými horami a nártounem filipínským, ostrov Siquijor s pestrým podmořským světem, Negros s plantážemi cukrové třtiny a zajímavým pobřežím, Bantayan s odpočinkovými plážemi i na další malinké ostrůvky. Vždyť Filipíny tvoří neskutečných 7641 ostrovů. Tahle jízda prostě opět stála za to a znovu nabídla nečekané situace a nová přátelství.


Barma - země tisíců pagod  

Tisíce pagod, nádhernou přírodu, 135 etnických skupin obyvatel a mnohem více můžete obdivovat v této krásné a tajuplné zemi jihovýchodní Asie s pohnutou historií. Nedemokratické režimy posledních desetiletí ji postupně přivedly mezi nejméně rozvinuté země světa.    (pouze po domluvě)


 

Knihy

Facebook