Monika Vacková roz. Chvojková (1978)  &  Jirka Vacek (1974)

Naše osudy se spojily začátkem roku 2008 na naší první společné cestě na jihu Afriky po  nezapomenutelném Madagaskaru a pokračování výpravy na Réunion a Mauricius. Před tím jsme oba podnikali cesty s různými kamarády, Jirka většinou ve vzdálené exotice a Monika naopak po Evropě. Velmi si oblíbila Skotsko, kam se několikrát vrátila.

Co jsme však vždy měli společného, byl způsob cestování. Naše výpravy vždycky vedly za poznáním lidí, přírody a kulturních památek a vyhýbaly se masové turistice. Při cestování jsme si oba uvědomili, že nám k životu vlastně stačí jen pár věcí k přežití, které se navíc vejdou do malého báglu a my tak během několika hodin můžeme být na druhém konci zeměkoule. Navíc nám to dává úžasný pocit svobody.

Když nejsme zrovna na druhém konci světa, touláme se po naší krásné vlasti a to většinou na kolech. Milujeme způsob tohoto poznávání okolní krajiny.

Naše další společná výprava byla téměř tříměsíční cesta s báglem po Indočíně v zimě 2008/2009. Pak už následovala cyklovýprava na Kubu v dubnu 2009. Chtěli jsme vidět Kubu ještě pod vedením bratrů Castrových, ale také jsme si potřebovali vyzkoušet cestování na kolech tzv. na těžko, tedy se vším co potřebujeme k životu, včetně spaní, tzn. stanu a spacáků. V té době totiž už probíhaly přípravy na naší velkou cestu. Jirka s tímto druhem turistiky měl již větší zkušenosti z naší vlasti a z týdenního výletu v Dánsku v roce 2005, ale pro Moniku to bylo něco úplně nového.

5.září 2009 pak začala asi naše životní cesta, přejezd Jižní Ameriky na kolech. 255 dnů ve dne v noci spolu a těžké denní etapy nás ještě více spojily a logickým vyústěním pak byla naše nezapomenutelná svatba 12.3.2010 v Buenos Aires.

Následovala nádherná svatební "cyklocesta" po Japonsku a mnoho dalších úžasných cest.

Dalším velkým životním milníkem bylo nejprve datum 14.11.2012, kdy se nám narodila krásná zdravá dcerka Barborka, a 26.1.2015, kdy spatřil světlo světa náš druhý potomek - syn Péťa.

Tyto stránky však vznikly hlavně proto, abychom si všechny ty skvělé zážitky nenechali jen pro sebe a mohli se s vámi podělit. Rovněž zde najdete spoustu užitečných rad, odkazy na naše publikace, prezentaci našich partnerů a hlavně místa, kde nás můžete spatřit naživo!

 

Monika a Jirka

Knihy

Ostrovy našich snů

Ostrovy našich snů 32%
299 Kč s DPH 439 Kč

Austrálie s dítky v zádech

Austrálie s dítky v zádech 32%
299 Kč s DPH 439 Kč

Nový Zéland sakra na těžko

Nový Zéland sakra na těžko 32%
299 Kč s DPH 439 Kč

přes Altiplano na svatbu

přes Altiplano na svatbu 36%
249 Kč s DPH 389 Kč

Facebook